Vícestupňová kyslíková terapie

Vícestupňová kyslíková terapie se opírá o poznatky prof. Manfreda von Ardenne: Německý fyzik dokázal, že pravidelná inhalace kyslíku dokáže během určitého období zlepšit zásobování tkání kyslíkem.

Terapie je rozdělena do tří dílčích kroků:

1. Organizmus je připraven na zásobování kyslíkem podáváním vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Tyto důležité látky zlepšují příjem kyslíku v buňkách.

2. Vzduchová směs nasycená kyslíkem se vdechuje pomocí kyslíkových inhalátorů. Podíl kyslíku se navíc aktivuje ionizátorem.

3. Cílenými jednotkami pohybu jako např. jízdou na kole se podporuje prokrvení těla, čímž se zlepšuje příjem kyslíku ve tkáních a orgánech. I duševní podnět (např. čtení, luštění křížovek) patří k aktivaci těla.

Cílem vícestupňové kyslíkové terapie je zvýšit obsah kyslíku v krvi na téměř mladistvou hladinu. Tento efekt po patřičně dlouhém užívání i skutečně nastane.

Pravidla úspěšné vícestupňové kyslíkové terapie

- kyslíková terapie a vitamíny Vám budou podávány denně - masáže klasické, podvodní a reflexní podporují prokrvení tkání a zlepšují metabolismus - hydroterapie, uhličité a perličkové koupele způspbují příjemné rozšíření cév - pohybovými cvičeními ve fitnescentru a případným plaváním se příjem kyslíku zlepší

Čím mohu terapii podpořit?

Vyvarujte se stresu: kompenzačními opatřeními zajistěte, aby denní stresové zatížení nebylo příliš velké. Absolvujte pravidelné procházky, pěší výlety a jiné aktivity, např. plavání, které podporuje příjem kyslíku do plic, tkání a orgánů. Trénujte svůj mozek. Jsou-li mozkové buňky neustále aktivovány, pak neustává ani látková výměna kyslíku. Hodně čtěte, luštěte křížovky, učte se básničky a zkuste si zapamatovat co možná nejvíc telefonních čísel. Zajistěte vyváženou stravu: Máte-li v dostatečné míře k dispozici všechny potřebné vitamíny a minerály, pak funguje optimálně i příjem kyslíku v organizmu. Nekuřte: Tabák brzdí optimální příjem kyslíku v organizmu.

Kyslík - Zdravotní indikace

Studie dokládají, že vícestupňová kyslíková terapie je vhodná především při těchto stavech:

Angina pectoris
Arterioskleróza
Onemocnění věnčitých cév
Stavy po infarktu myokardu
Zlepšení přísunu kyslíku u onemocnění plic a průdušek
Únava
Hypertenze
Poruchy krevního oběhu
Poruchy prokrvení
Projevy stárnutí
Oslabení paměti
Poruchy zraku
Oslabení vlastního imunitního systému
Stavy vyčerpanosti
Bolestivé syndromy pohybového ústrojí